Medycyna estetyczna dla mężczyzn

02 czerwca 2020, 14:00

Nikogo nie zaskakuje to, że kobiety dbają o swój wygląd. W tym celu poddają się najróżniejszym zabiegom kosmetycznym oraz tym z zakresu medycyny estetycznej. Ciągle jednak, mnóstwo osób dziwi się, gdy do gabinetów świadczących tego typu usługi udają się panowie.
Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Nie powinno to już jednak zaskakiwać, ponieważ nowoczesny mężczyzna również musi starać się zachować odpowiedni wygląd. Dzięki temu, jest nie tylko lepiej postrzegany przez swoje otoczenie, ale również po prostu podnosi się jego samoocena i czuje się on bardziej pewny siebie. Dlatego też, nie ma sensu poddawać się stereotypom, gdy w każdym gabinecie medycyny estetycznej można znaleźć zabiegi dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Różne zabiegi dla kobiet i mężczyzn?

Mężczyźni, którzy swoją pierwszą wizytę w gabinecie medycyny estetycznej mają dopiero przed sobą, często mają problem z podjęciem decyzji dotyczącej tego, jakiego typu zabieg wykonać. Często słyszy się głosy, iż mężczyznom zaleca się zupełnie inne zabiegi niż w przypadku kobiet, co nie jest do końca prawdą. Procedury i oferta zabiegowa są takie same, ale potrzeby skóry u każdej z płci mogą być już różne.

Warto pamiętać o tym, że struktura skóry mężczyzn jest inna niż u kobiet. To z tego powodu, procesy jej starzenia się przebiegają w nieco innym tempie, ale również ich efekty są różne w zależności od płci pacjenta. Faktem jest jednak to, że podobnie jak u pań, także grubsza skóra mężczyzn traci swoją objętość, gęstość i elastyczność, a zatem swój atrakcyjny wygląd. Dlatego warto korzystać z możliwości jakie daje nam współczesna medycyny i zadbać o męskie zdrowie.

Profesjonalne konsultacje

Mężczyźni borykają się z bardzo różnymi problemami estetycznymi. Czasem chodzi o pojawiające się z wiekiem zmarszczki, innym razem o blizny potrądzikowe, ale wielu mężczyzn ma też kłopoty z nadpotliwością albo z łysieniem. Niezależnie jednak od tego, co chcielibyśmy zmienić w naszym wyglądzie, warto w pierwszej kolejności udać się na profesjonalne konsultacje ze specjalistą w tej dziedzinie.

Obecnie, większość klinik i gabinetów medycyny estetycznej, oferuje swoim klientom tego typu spotkanie z lekarzem. W trakcie konsultacji, możemy opisać nasz problem oraz przedstawić nasze oczekiwania względem konkretnego zabiegu. Specjalista, po przeprowadzeniu skrupulatnego wywiadu z pacjentem, będzie w stanie ocenić jakiego rodzaju zabieg wchodzi w danym przypadku w grę oraz czy jego efekty będą zadowalające. Jeśli podejmiemy decyzję o poddaniu się takiej procedurze, lekarz również krok po kroku opowie nam o tym, jak będzie on wyglądał oraz czego możemy się spodziewać zarówno w trakcie, jak i po zabiegu. Zostaniemy więc wyposażeni we wszystkie istotne dla nas informacje.

Najpopularniejsze zabiegi wśród mężczyzn

Tak jak już wspomniano powyżej, mnogość dostępnych obecnie zabiegów, pozwala każdemu z pacjentów, również płci męskiej, znaleźć taki, który spełni jego potrzeby. Są jednak pewne rodzaje zabiegów, które cieszą się wśród panów szczególnie dużą popularnością.

Medycyna estetyczna dla mężczyzn | Męskie zdrowie

1. Botoks i kwas hialuronowy

Bez wątpienia zmarszczki to zmora większości osób. Nie oszczędzają tak naprawdę nikogo i w końcu, wraz z upływającymi latami, pojawiają się na naszych twarzach. Są nie tylko oznaką starzenia się naszej skóry, ale przede wszystkim zmieniają nasz wygląd, co nie wszystkim się podoba. Na ratunek przychodzą nam jednak zabiegi z użyciem botoksu, czyli toksyny botulinowej, oraz kwasu hialuronowego. Ostrzykiwanie skóry tymi wypełniaczami, pozwala skutecznie spłycić i wygładzić zmarszczki w różnych, wybranych przez nas częściach twarzy. Skóra jest oczywiście odpowiednio znieczulona, a sam zabieg może trwać od kilku minut do pół godziny. Efekty, widoczne zwykle po kilkunastu dniach, bywają naprawdę spektakularne.

2. Fotoodmładzanie

Kolejny, bardzo często wybierany przez panów zabieg medycyny estetycznej to fotoodmładzanie. Dzięki niemu, możemy uporać się między innymi z takimi problemami skórnymi jak piegi, przebarwienia słoneczne, drobne zmarszczki, rozszerzone pory i naczynka, a także z wieloma innymi niedoskonałościami, które nam przeszkadzają.

Zabieg przeprowadza się przy pomocy urządzenia IPL, które oddziałuje na skórę pacjenta wiązką światła o różnej długości fal. Oczywiście, wcześniej skóra zostaje odpowiednio zabezpieczona żelem chłodzącym, który również łagodzi podrażnienia. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów, zabieg ten jest wykonywany w 2 lub 3 seriach, w odstępach 4-6 tygodni.

3. Peelingi chemiczne

Istnieje bardzo dużo najróżniejszych rodzajów zabiegów tego typu, od peelingów bardzo powierzchniowych, do tych oddziałujących na głębokie warstwy naszej skóry. Aby jak najlepiej zadbać o kondycję i wygląd naszej skóry, zabieg ten dobierany jest indywidualnie do jej potrzeb. Bardzo popularne są na przykład peelingi migdałowe czy glikolowe.

W ramach samego zabiegu, na skórę nakładana jest odpowiednia mieszanka, które przenika do skóry i powoduje złuszczanie się jej poszczególnych warstw. Dzięki temu, można usunąć wiele defektów skóry, ale przede wszystkim spowodować rozpoczęcie się procesu jej regeneracji. A to oznacza pojawienie się nowej skóry, z większą ilością kolagenu i elastyny, która jest jędrniejsza i pozbawiona przebarwień lub zaskórników.

4. Laseroterapia

Lasery są wykorzystywane w medycynie estetycznej już od wielu lat i stają się coraz skuteczniejsze. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie, dlatego też decydując się na zabieg z użyciem odpowiedniego rodzaju lasera, możemy sobie poradzić z wieloma defektami naszej urody. Tym bardziej, że zabiegi laserowe cechują się bardzo dużą skutecznością i doskonałymi efektami końcowymi, które zadowalają pacjentów.

Laseroterapia pozwala nam się zatem uporać między innymi ze zmarszczkami, ale także nieestetycznymi bliznami, czy też rozstępami w różnych częściach naszego ciała. Z pomocą odpowiedniego lasera możemy również usunąć przebarwienia i zmiany pigmentacyjne, włókniaki, czy też rozszerzone naczynka. Niezwykle popularnym zabiegiem z użyciem laserów jest usuwanie nadmiernego owłosienia. W przypadku mężczyzn, chodzi tutaj przede wszystkim o epilację pleców i klatki piersiowej.

5. Lipoliza

Wielu mężczyzn boryka się również z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej w różnych częściach ciała. Zbyt obfite policzki, czy drugi podbródek to defekty, które uprzykrzają życie bardzo licznej grupie panów. Warto jednak wiedzieć, że można się ich pozbyć w dość łatwy sposób, korzystając chociażby z zabiegu o tajemniczej nazwie lipoliza.

W ramach tej procedury, do tkanki tłuszczowej w wybranej części ciała pacjenta, wstrzykuje się lecytynę. Jej zadaniem jest trwałe uszkodzenie tkanki tłuszczowej. W rezultacie, zabieg lipolizy skutkuje nieinwazyjnym rozpuszczeniem się tkanki tłuszczowej wewnątrz naszego ciała. W ten sposób, możemy się zatem pozbyć jej nadmiaru, ale także uporać się z tak znienawidzonym cellulitem lub workami pod oczami. Aby efekty tego typu zabiegu były zadowalające, zwykle wykonuje się serię składającą się z procedur, co 4-6 tygodni. Dopiero po zakończeniu całej serii można zaobserwować pozytywne rezultaty zabiegu.


wgarniturach

Autor artykułuDaniel Gatner02 czerwca 2020, 14:00

Redakcja portalu

Daniel Gatner

Monika Nowotarska

Gabriel Gatner