Top 5 spisków: Wielka Lechia, płaskoziemcy, żydzi, masoni i cykliści, a także smugi chemiczne

23 marca 2020, 09:04

Życie sucks. Czasami w każdym razie. Pracować trzeba, dzieci spokoju nie dają, a od nawału zaległych obowiązków głowa zaczyna boleć. Nic tylko kupić bilet w Bieszczady… Najlepiej w jedną stronę. Ale nie ma tak łatwo. Od obowiązków nie uciekniemy. Na szczęście są internety…. A wraz z internetem nielimitowany dostęp to wszystkich najbarwniejszych “geniuszy” naszej cyfrowej cywilizacji. Nic w końcu tak nie relaksuje, jak cierpienia bliźnich… Zwłaszcza, gdy bliźni cierpi z własnej głupoty. Ot takie guilty pleasures. Ten kto nigdy nie oglądał internetowych “faili”, niech pierwszy rzuci kamieniem.
Top 5 spisków: Wielka Lechia, płaskoziemcy, żydzi, masoni i cykliści, a także smugi chemiczne
Wracając... W panteonie moich lekko niepełnosprytnych bohaterów szczególne miejsce zajmują jednak nie idioci, ale zwolennicy teorii spiskowych. Ich walka o prawdę i sprawiedliwość, zwykle z całym światem, zawsze potrafi poprawić mi humor i doprowadzić do łez... Choć może nie takich, jakich oczekiwali autorzy.

Żeby nie było. Nie twierdzę, że w żadnej teorii spiskowej nie ma choć ziarnka prawdy… Przecież każdy wie, że Elvis żyje i hoduje buraki na Podlasiu, a Louis Armstrong wylądował… co najwyżej we własnym łóżku.

Poważnie jednak mówiąc, nie każda teoria spiskowa okazała się niekończącą się kopalnią beki. Zainteresowanych odsyłam chociażby do spisku żarówkowego i bananowego puczu… Poważnie mówię, producent Twoich ulubionych bananów, nie tak dawno temu bawił się w obalanie demokratycznych rządów krajów Trzeciego Świata.

Top 5 teorii spiskowych

Oto jakże śmieszne teorie spiskowe - moje top 5… A wasza lista jak wygląda?

Wielka Lechia

Coś dla prawych miłośników wielkiej Polszy. Jeżeli nie wystarczy Ci historia I Rzeczypospolitej, jeżeli marzy Ci się Polska od morza do morza, Wielka Lechia jest dla Ciebie! Wyznawcy tej “teorii” twierdzą, że zanim jeszcze pierwszy Rzymianin oderwał się od wilczego wymiona, istniało wielkie i oświecone państwo Słowian, które zajmowało większą część Europy. Imperium to miodem i mlekiem płynące upadło oczywiście przez mroczne siły, które zjednoczyły się, zniszczyły je ciosem w plecy, a potem wymazały jakikolwiek jego ślad, a z nas, Słowian, uczyniły niewolników Germanów/żydów/masonów (niepotrzebne skreślić). Brzmi prawdopodobnie, prawda? Ale jeżeli praktycznie każdy naród w Europie, np. Węgrzy czy Litwini, mają podobne historyjki o wielkich, paneuropejskich, prapaństwach, to czemu nasi miłośnicy teorii spiskowych mają być gorsi?

Płaskoziemcy

Moi ulubieńcy. Słodziaki straszne. Latają po całej kuli ziemskiej, mierzą, chrząkają i próbują udowodnić, że Ziemia jest płaska. To czy od wielkiej pustki dzielą nas nieprzebyte góry, czy oceany spadające bezpośrednio w nicość i czy Ziemia trzyma się na skorupie wielkiego żółwia, stanowi w gronie płaskoziemców kwestię sporną. To, że nasz glob jest płaski, a  rządy nas oszukują już nie. Ale po co… tego nie wie nikt;)

Żydzi, masoni i cykliści

Pierwsza, wśród równych. Klasyk wśród klasyków. Jeżeli szukasz odpowiedzi, co było pierwsze: jajko czy kura, to wiesz, że to wina żydów. Niezależnie czy wierzysz, że światem rządzi globalny spisek, Twoje dziecko jest uzależnione od heroiny, czy boli Cię zadek, winni są żydzi… No nie powiem, dobrze mieć światowego chłopca do bicia. Zapytanie skąd w tym wszystkim wzięli się cykliści? Nie mam zielonego pojęcia… Choć pewnie dlatego, że ich też nikt nie lubi.

Reptilianie

Nawet jestem w stanie uwierzyć, że rządzą nami kosmici… Ale że są to akurat krwiożercze jaszczurki już niezbyt. Nie wiem, czym akurat one podpadły ludzkości, ale co zrobić… Choć patrząc na poziom inteligencji naszych rządzących, czasem naprawdę łatwiej uwierzyć, że to kosmici, nie idioci.

Smugi chemiczne

To że masoński rząd światowy próbuje nas otruć, wie prawie każde dziecko. To że używa do tego samolotów już nie.... Teoria według której smugi kondensacyjne pozostawiane przez lecące samoloty mają powodować raka, bezpłodność czy “upośledzenie” swego czasu miała całkiem sporo zwolenników. Mnie osobiście kojarzą się oni z prymitywnymi tubylcami, uciekającymi w popłochu przed jadącym pociągiem.

Mateusz Kaczyński

wgarniturach

Autor artykułuRedakcja portalu23 marca 2020, 09:04

Redakcja portalu

Daniel Gatner

Monika Nowotarska

Gabriel Gatner