Czy znasz najtrudniejszy zawód świata?

20 listopada 2017, 08:56

Po obejrzeniu tego filmu, który od kilku dni krąży po sieci z pewnością nie będziesz miał wątpliwości.
Czy znasz najtrudniejszy zawód świata?

Nieprzespane noce, zmęczenie, tęsknota za domem? Kierowca tira to zawód, który wymaga determinacji i wyrzeczeń.

To właśnie o kierowcach tira jest film, który na YouTube bije rekordy popularności. Obejrzało go już ponad 2 mln internautów. Spot powstał na zlecenie firmy spedycyjnej ADAR, z Gdańska. Zrealizowany został z prawdziwym rozmachem: trzyma w napięciu do ostatniej sceny i rozbudza wyobraźnię. Z pewnością mógłby być trailerem filmu akcji.

W opisie filmu czytamy:

Powiemy Wam, czym jest praca Kierowcy. To błoto na drodze, deszcz, mróz i upał. Posiłek w pośpiechu i zapchane parkingi. To nieprzespane noce, puste kilometry i rozdrażnieni załadowcy. To ludzie nieugięci, silni i oddani.

A pod nim tysiące komentarzy:

W rodzinie ojciec kierowca, praktycznie aż do śmierci. Mąż kierowca przez za długi czas. Wolę chleb z masłem, niż ten strach o niego. Zrobiłam wszystko, żeby zmienił pracę. Zmienił. Mam do kierowców ogromny szacunek. Czasem mnie denerwuje, jak muszę hamować, bo któryś z was się spieszy. Ale myślę wtedy o moim mężu. On też gnał do domu. Panowie, to jest tak ciężki kawałek chleba, zwłaszcza w tych czasach, ze powinniście za swój trud zarabiać jak prezydent. A pauza nie powinna trwać 48, tylko co najmniej tydzień. Dzięki, ze mogę dziś kupic coś do jedzenia. Szacunek dla was.

Gratulujemy pomysłu oraz jakości wykonanego materiału... Jest niepowtarzalna moc oraz jasny przekaz, a to rzadko którym udaje się osiągnąć zwłaszcza w naszej branży ....!

Gdybym mógł, dałbym Wam nagrodę Nobla za ten film, i 10 Oscarów. Niesamowity!

Film pokazuje prawdziwe oblicze pracy kierowcy, bez lukru. Prawdziwe emocje i sytuacje, które nierzadko zdarzają się w tej branży.

Zresztą, sami zobaczcie:
wgarniturach

Autor artykułuRedakcja portalu20 listopada 2017, 08:56

Redakcja portalu

Daniel Gatner

Monika Nowotarska

Gabriel Gatner