Najpopularniejsze filmy z Włochami w tle

02 sierpnia 2020, 17:14

Zastanawiasz się nad wyjazdem do Włoch, ale nie jesteś w stanie zdecydować czy to na pewno kierunek wart Twojej uwagi?
Najpopularniejsze filmy z Włochami w tle
A może potrzebujesz motywacji do tego, żeby w końcu kupić bilet i zrealizować swoje marzenie o podróży do tego urokliwego kraju? W każdym z tych przypadków, zachętą do odwiedzenia słynnej Italii mogą być filmy, których akcja toczy się, w którymś z zakątków Włoch. A trzeba przyznać, że tego typu dzieł kinematografii jest całkiem sporo. Nie można się temu jednak dziwić, bo Włochy od lat oczarowują nas swoim niesamowitym klimatem. Jakie filmy warto zatem obejrzeć podczas kolejnego domowego seansu?

1. Rzymskie wakacje (1953)

Ten film to klasyka kinematografii, która mimo upływu kolejnych lat cały czas podbija serca kolejnych widzów. Jego akcja rozgrywa się w Rzymie, który został pokazany w niezwykle zjawiskowy sposób. Mimo, że film jest czarno-biały, miasto to przedstawia się po prostu bajecznie, podobnie zresztą jak zamieszkujące go osoby. Wystarczy wspomnieć, że w głównych rolach występują w nim Audrey Hepburn i Gregory Peck, aby zachęcić mnóstwo osób do zapoznania się z tym dziełem.

"Rzymskie wakacje" opowiadają historię księżniczki, która podczas swojej oficjalnej wizyty w Rzymie, postanawia się wymknąć, aby poznać włoską stolicę i życie jej mieszkańców zupełnie incognito. Podczas swojej wyprawy spotyka amerykańskiego dziennikarza, który nie mówi jej prawdy o tym kim jest i staje się jej przewodnikiem po Rzymie, planując stworzenie reportażu o księżniczce na wakacjach. Film jest doskonałym przykładem na to, że komedia romantyczna nie musi być tandetna, co jest nagminne we współczesnej kinematografii.

Rzymskie wakacje

2. Pod słońcem Toskanii (2003)

Ten film może nie imponuje najbardziej oryginalnym scenariuszem, ale jest to tak ciepła i pokrzepiająca opowieść, że pokochały ją miliony miłośników kinematografii na świecie. Tym bardziej, że ogromnym atutem filmu są niesamowite toskańskie krajobrazy, na tle których rozgrywa się jego akcja. W roli głównej możemy podziwiać fantastyczną Diane Lane, która wciela się w postać kobiety po przejściach, szukającej nowego pomysłu na życie. Kiedy zatem pojawia się okazja zakupu willi w okolicach Cortony, właśnie w Toskanii, nie zastanawia się długo. W filmie pojawia się również polski akcent, gdyż w remoncie budynku głównej bohaterce pomagają budowlańcy pochodzący z naszego kraju. Obraz w doskonały sposób ukazuje nam najbardziej urokliwe zakątki Włoch, w których można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Na ekranie można podziwiać nie tylko wspomnianą Cortonę, ale także Florencję, Sienę oraz nadmorskie Positano.

Pod słońcem Toskanii

3. Jedz, módl się, kochaj! (2010)

Film powstał na podstawie autobiograficznej książki Elizabeth Gilbert o tym samym tytule. W głównej roli możemy w nim oglądać niesamowitą Julię Roberts. Główna bohaterka podejmuje dość szaloną decyzję o porzuceniu swojego dotychczasowego życia, aby ruszyć w podróż, dzięki której ma nadzieję odnaleźć samą siebie. Pierwszym przystankiem na tej inspirującej drodze są właśnie Włochy i przede wszystkim ich stolica. Film fantastycznie ukazuje piękno tego miasta oraz niepowtarzalny charakter jego mieszkańców, którzy chętnie celebrują sztukę nicnierobienia. Tak naprawdę jednak, najważniejszym elementem podróży po Włoszech jest w tym przypadku jedzenie. Kuchnia włoska ma nam do zaoferowania mnóstwo smakołyków, które po obejrzeniu filmu z pewnością zachęcą do odwiedzenia tego kraju każdego smakosza.4. Słodkie życie (1960)

Kolejna propozycja dla miłośników klasycznego, czarno-białego kina. "Słodkie życie" jest obrazem stworzonym przez samego Federico Felliniego, który jest odpowiedzialny za wiele dzieł w historii włoskiej kinematografii. Film pokazuje widzom zarówno jasne, jak i ciemne strony życia w pięknym Rzymie. Jego głównym bohaterem jest dziennikarz Marcello, który szuka miłości oraz sposobu na życie jak z bajki w stolicy Włoch.

Wielu widzów, nawet tych którzy nie mieli okazji obejrzeć filmu "Słodkie życie", z pewnością kojarzy jedną z najbardziej znanych scen w historii kina z Fontanną di Trevi w roli głównej. To właśnie w niej, główny bohater kąpie się z aktorką Sylvią. Niestety, będąc w Rzymie nie będziemy mieli okazji powtórzyć tego wyczynu, gdyż obecnie fontanna jest bardzo pilnie strzeżona, a wszelki próby wejścia do niej kończą się zatrzymaniem i bardzo wysoką grzywną.

słodkie życie

5. Turysta (2010)

Film "Turysta" nie należy do najbardziej wybitnych produkcji, choć już sama obsada mogłaby świadczyć o czymś zupełnie innym. Zawsze spektakularna Angelina Jolie i niezwykle charyzmatyczny Johnny Depp niestety nie uratowali tej produkcji, która byłą co najwyżej przeciętna. Film ten warto jednak obejrzeć ze względu na niesamowite zdjęcia ukazujące piękno włoskiej Wenecji. Miasto to jest przedstawione w wyjątkowo elegancki sposób, dzięki czemu film perfekcyjnie oddaje klasę tego miejsca. Jeśli do tej pory tłumy turystów zniechęcały was do podróży do tego malowniczego miasta, po obejrzeniu filmu "Turysta" przestaniecie mieć jakiekolwiek zastrzeżenia. Wenecja musi się znaleźć na trasie waszej podróży!

Turysta

źródła zdjęć:

wgarniturach

Autor artykułuDaniel Gatner02 sierpnia 2020, 17:14

Redakcja portalu

Daniel Gatner

Monika Nowotarska

Gabriel Gatner