Relaks w luksusowych SPA w Polsce

20 lutego 2019, 10:17

Pieczołowita pielęgnacja ciała była niezwykle istotna już w starożytności. To przecież z łaciny wziął się doskonale nam znany dzisiaj skrót SPA. Sanus per aquam, czyli "zdrowie przez wodę", wskazywało na to, że już starożytni mieli świadomość tego, jak pozytywny wpływ na naszą kondycję i samopoczucie, mogą mieć tego typu zabiegi.
Relaks w luksusowych SPA w Polsce

Na przestrzeni kolejnych tysiącleci tradycja ta jednak nieco zanikła. Ale na szczęście w czasach nowożytnych ponownie powróciła i to na bardzo dużą skalę. Obecnie, tak naprawdę w każdym regionie Polski znajdziemy godne uwagi hotele SPA, które oferują luksusowe warunki oraz możliwość korzystania z szerokiej gamy zabiegów i udogodnień. Wystarczy skorzystać z Internetu, aby bliżej się im przyjrzeć i zdecydować o tym, który ośrodek jest w stanie spełnić nasze oczekiwania.

Poniżej prezentujemy naszą własną listę propozycji, na które naszym zdaniem warto jest zwrócić szczególną uwagę.

1. Hotel SPA Dr Irena Eris, Krynica Zdrój

Ten hotel zdobywał już niejedna nagrodę w plebiscytach ośrodków oferujących nam zabiegi SPA. Nie można się zatem dziwić, że tak tłumnie odwiedzają go kolejni klienci, którzy nie kryją zadowolenia z pobytu w tym luksusowym hotelu irmowanym przez markę Dr Irena Eris.

Hotel położony jest w niezwykle malowniczej dolinie Czarnego Potoku w Krynicy Zdroju. Zarówno z okien luksusowych pokoi, jak i sal, w których odbywają się zabiegi, rozpościerają się zapierające dech widoki. I już same te krajobrazy działają kojąco na nasze skołatane nerwy. W samym hotelu panuje bardzo kameralna atmosfera, która również pomaga nam się wyciszyć i oddać przyjemnościom. A tych czeka nas tutaj mnóstwo.

Nasz pobyt w instytucie zaczyna się od profesjonalnej diagnozy potrzeb naszej skóry. To właśnie na tej podstawie układany jest następnie plan zabiegów, któremu będzie poddawane nasze ciało. A tych jest do wyboru naprawdęsporo, od masaży, przez kosmetykę lekarską, aż po zabiegi, w których wykorzystuje się niezwykłe właściwości wód leczniczych. Po zabiegach możemy natomiast skorzystać ze specjalnej strefy relaksu, zjeść posiłek w doskonałej restauracji hotelowej, lub wybrać się na spacer po tej przepięknej okolicy.2. Malinowy Zdrój Hotel Medical SPA, Solec-Zdrój

Kolejny hotel doceniany nie tylko przez ekspertów z branży SPA, ale również przez samych gości, którzy chętnie odwiedzają to miejsce i często do niego powracają. Hotel SPA położony jest w dobrze znanym uzdrowisku Solec-Zdrój, które słynie z dobroczynnych właściwości znajdujących się tam leczniczych wód siarczkowych, pochodzących ze źródła „Malina”. To z tego względu, w ofercie ośrodka znajdziemy nie tylko zabiegi pielęgnacyjne, ale również lecznicze.

Podstawowym zabiegiem, z którego słynie to miejsce jest balneoterapia, oparta na wspomnianych już wodach leczniczych. Wykorzystywana jest ona często w fizykoterapii oraz kinezyterapii. Ale już same kąpiele w mocno stężonych roztworach wody siarczkowej mogą zdziałać cuda, wpływając na lepsze działanie naszego układu krążenia, czy też na kondycję skóry. Możemy zatem zająć się tutaj walką z cellulitem oraz innymi niedoskonałościami, które pojawiają się na naszej skórze. Ale oczywiście, zabiegi z wykorzystaniem wód siarczkowych to tylko część oferty tego ośrodka SPA. Odwiedzający go goście mogą przebierać w najróżniejszych zabiegach pielęgnacyjnozdrowotnych, dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. A wszystko to w ekskluzywnych wnętrzach, które pozwalają się nam delektować chwilami relaksu w luksusowych warunkach.3. Hotel Pałac Alexandrinum, Krubki-Górki koło Wołomina

Ten luksusowy kompleks to idealna propozycja dla wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy nie mają ochoty spędzać długich godzin w drodze do ośrodka SPA. Pałac Alexandrinum to przepiękne miejsce, ale również doskonałe i cenione SPA, które doceni każdy miłośnik bardziej ekskluzywnych rozwiązań.

Strefa Wellness to w tym przypadku między innymi jacuzzi oraz duży basen z masażem wodnym, przy którym można również wypoczywać na wygodnych leżakach. Wiele osób z radością przyjmie również informację o znajdującej się tutaj suchej saunie, która jest uwielbiana przez gości ośrodka. W strefie tej można także spędzać czas na dwóch tarasach, które latem stanowią idealne miejsce do opalania i odpoczynku na świeżym powietrzu.

W luksusowej strefie SPA natomiast, przede wszystkim zostaną nam zaproponowane różnego typu zabiegi, indywidualnie dobrane do naszych potrzeb. Są one wykonywane przez doświadczonych kosmetologów oraz terapeutów SPA. Co więcej, korzystają oni wyłącznie z kosmetyków o naturalnym składzie, które niosą dla naszej skóry same dobroczynne efekty. Dużą gratką dla gości ośrodka są także letnie masaże w parku. W sezonie, możemy zatem delektować się zabiegiem relaksacyjnym wykonywanym w specjalnym pawilonie znajdującym się w pałacowym parku.


Czy może być coś przyjemniejszego?

4. Masuria Arte, Stacze koło Kalinowa

Jeśli kochacie Mazury i chcielibyście właśnie w tym regionie oddać się przyjemności korzystania z zabiegów SPA, Masuria Arte jest świetnym wyborem. Ośrodek ten jest położony na terenie nad brzegiem aż pięciu jezior. Łatwo jest się zatem domyślić, że niezwykłe krajobrazy oraz bliskość natury to ogromne atuty tego przepięknego miejsca.

Ośrodek składa się z dwóch najważniejszych części. W pierwszej z nich znajduje się 16 luksusowych apartamentów dla gości, natomiast w drugim budynku została zlokalizowana strefa SPA. Kryje się w niej między innymi dużych rozmiarów basen z masażami oraz przeciw falą, z którego możemy również podziwiać przepiękny krajobraz z jeziorem w roli głównej. Strefa SPA to również jacuzzi, sauna sucha i mokra, hydroterapia Kneippa, sala do jogi, na której odbywają się zajęcia z profesjonalną instruktorką, oraz doskonale wyposażona siłownia.

Goście Masuria Arte mogą oczywiście korzystać również z fachowych konsultacji oraz zabiegów wykonywanych przez najlepszych kosmetologów oraz fizjoterapeutów. Dzięki nim, możemy się zatem oddać szerokiej gamie zabiegów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych, ale również fizjoterapeutycznych, dopasowanych do naszych potrzeb.


5. Grand Lubicz, Ustka

Osoby, które cenią sobie nadmorski klimat bogaty w jod, powinny zwrócić szczególną uwagę na ośrodek Grand Lubicz w Ustce, który jest uwielbiany przez gości szukających nie tylko zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych, ale także zdrowotnych.

W strefie Wellness znajdziemy około 30 gabinetów, w których możemy się poddać profesjonalnym zabiegom kosmetycznym i pielęgnacyjnym, z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu i doskonałych kosmetyków. Ale czym jest SPA bez specjalnego miejsca na oddanie się błogiemu relaksowi? W hotelu Lubicz strefa SPA to między innymi pomieszczenie z tężniami wewnętrznymi oraz specjalny pokój relaksu.

Strefa Medical to natomiast cała gama terapii i zabiegów rehabilitacyjnych, które pomogą nam sobie poradzić z dolegliwościami ortopedyczno-urazowymi, kardiologicznymi, czy endokrynologicznymi. W wielu zabiegach wykorzystywane są też zalety naturalnych wód zdrojowych, takich jak solanki czy lecznicza borowina.

A goście, którzy pragną też oddać się doskonałej zabawie w wodzie, mają do dyspozycji dwupoziomowy aquapark w hotelu i oczywiście plażę, która znajduje się odległości 500 metrów od ośrodka.wgarniturach

Autor artykułuDaniel Gatner20 lutego 2019, 10:17

Redakcja portalu

Daniel Gatner

Monika Nowotarska

Gabriel Gatner