Nick Vujicic i jego życie bez ograniczeń

01 lipca 2020, 08:56

Nick Vujicic przyszedł na świat z rzadką wadą genetyczną polegającą na braku kończyn. Obecnie jest trzydziestosiedmioletnim ewangelizatorem, duchowym przewodnikiem i mówcą motywacyjnym. Dzięki swojej działalności zyskał popularność w prawie sześćdziesięciu krajach i jest uznawany za jednego z najbardziej charyzmatycznych kaznodziejów na świecie. Poznaj historię tego wyjątkowego człowieka!
Nick Vujicic i jego życie bez ograniczeń
Jego profile w mediach społecznościowych śledzi ponad dziewięć milionów użytkowników z całego świata. W regularnie dodawanych wpisach Vujicic inspiruje swoich obserwatorów do podejmowania odważnych działań, które mogą zrewolucjonizować i ulepszyć ich życie. Udostępnia między innymi grafiki z motywacyjnymi hasłami oraz nagrania potwierdzające, że pomimo swojej niepełnosprawności świetnie radzi sobie z trudnościami dnia codziennego. Swoją postawą zaświadcza, że bez względu na okoliczności każdy może żyć bez ograniczeń. Wszystko zależy od naszego podejścia.

Droga do szczęścia pełna przeciwności

Nick Vujicic przyszedł na świat 4 grudnia 1982 roku w australijskim Melbourne. Wywodzi się z rodziny serbskich emigrantów, jego ojciec jest pastorem, a matka pielęgniarką. Vujicic od urodzenia cierpi na rzadką chorobę znaną jako tetra-amelia lub fokomelia. Schorzenie to polega na całkowitym braku kończyn. Nick posiada jedynie zdeformowaną stopę z dwoma palcami. Duszka Vujicic dbała o siebie w czasie ciąży wykonywała niezbędne badania, dlatego razem z mężem nie spodziewała się, że coś takiego spotka właśnie ich dziecko. W związku z tą sytuacją najbliżsi Vujiciców pogrążyli się w swego rodzaju żałobie. Ciągle pytano, dlaczego Bóg dopuścił do tak wielkiego nieszczęścia. Mimo wielu obaw o przyszłość rodzice Nicka zdecydowali, że wychowają swojego syna najlepiej jak potrafią – pragnęli zagwarantować mu życie takie, jakie prowadzili jego pełnosprawni rówieśnicy. W latach szkolnych Vujicic borykał się z wieloma problemami i niezrozumieniem ze strony kolegów. Nieustannie był poniżany, gnębiony i wytykany palcami, co doprowadziło do obniżenia jego samooceny. Sytuacja była na tyle poważna, że Nick popadł w depresję i w wieku ośmiu lat próbował popełnić samobójstwo. Na szczęście wsparcie rodziców sprawiło, że chłopak uświadomił sobie, że niepełnosprawność nie może być dla niego wymówką. Postawił wszystko na jedną kartę i postanowił o siebie zawalczyć.

Nick Vulicic
Foto: https://godtv.com/wp-content/uploads/2019/02/vllkyt4oshpfrm3qv.jpg

Nick Vujicic – tego o nim nie wiedziałeś!

 1. Vujicic był jednym z pierwszych niepełnosprawnych dzieci w Australii uczęszczających do szkoły z pełnosprawnymi uczniami
 2. w szkole wyróżniał się zdolnościami matematycznymi
 3. jako siedemnastolatek został przewodniczącym szkoły i zaczął angażować się w działalność charytatywną
 4. jest założycielem organizacji „Life Witohout Limbs”
 5. ogromną motywacją jest dla niego silna wiara w Boga
 6. w 2005 roku został nominowany do nagrody „Młody Australijczyk Roku”
 7. studiował na Griffith Univeristy na kierunkach księgowość i planowanie finansów
 8. jego książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i sprzedały się w liczbie ponad miliona egzemplarzy
 9. mimo swojej niepełnosprawności wykazuje się dużą samodzielnością przy wykonywaniu codziennych czynności
 10. uwielbia sport – surfuje, jeździ na deskorolce, potrafi także grać w golfa
 11. swojej ukochanej zaręczył się w nietypowy sposób, umieszczając pierścionek we wnętrzu ciastka z kremem
 12. inspiracją dla niego są następujące osoby: Helen Keller, Christy Brown, Joni Eareckson-Tada oraz Glennis Siverson
Nick Vujicic
foto: https://pbs.twimg.com/media/DtTzYVxWoAAMRZb?format=jpg&name=900x900

Życie piękniejsze niż w najśmielszych snach

W swoich wspomnieniach Nick Vujicic często wskazuje, że w młodości jego serce pełne było obaw, że nie znajdzie się kobieta, która zechce zostać jego żoną. Dzisiaj serce Vujcica bez dwóch zdań pełne jest miłości do wspaniałej rodziny, jaką posiada. Początkiem 2012 roku zawarł związek małżeński z Kanae Miyaharą. Rok po tym wydarzeniu na świat przyszedł ich pierwszy syn – Kiyoshi James, a w 2015 roku urodził się ich drugi syn Dejan Levi. Natomiast dwa lata temu rodzina Vujiciców powitała na świecie bliźniaczki: Olivię i Ellie. Dzisiaj Vujicic jest spełnionym i szczęśliwym człowiekiem, który zna swój cel w życiu. W swojej działalności może liczyć na silne wsparcie najbliższych mu osób.

Osobowość, która porywa tłumy

Nick Vujicic jest wyjątkowo inspirującą postacią. Ze swoim przesłaniem podróżuje po najdalszych zakątkach świata. W każdym z tych miejsc jego porywające wystąpienia gromadzą ogromną publiczność. Podczas kilkukrotnych wizyt w naszym kraju miał okazję kierować swoje słowa również do Polaków. Na jego aktywność składa się także udział w krótkometrażowym filmie „Cyrk motyli”. Ponadto dużą popularnością cieszą się jego książki. Na język polski przetłumaczono następujące pozycje autorstwa Vujicica: „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!”, „Bez granic!”, „Niezwyciężony! Nick Vujicic”, „Ewangelia bez granic”, „Nie daj się gnębić” oraz „Miłość bez granic”.

Zainspiruj się – cytaty autorstwa Nicka Vujicica

W wystąpieniach Vujicica przed szeroką publicznością oraz w napisanych przez niego książkach można usłyszeć i przeczytać wiele zdań zapadających w pamięć na długo. Poznaj warte refleksji cytaty jego autorstwa:
„ Czasami po prostu nie masz wpływu na to, co się dzieje. Niektóre okoliczności nie wynikają wcale z Twoich błędów i pozostają poza Twoją kontrolą. Zawsze jednak masz pewien wybór – możesz albo się poddać, albo z nadzieją walczyć o lepsze życie.”
„Jeśli nie czujesz się godny by wyrosły Ci skrzydła, nigdy nie oderwiesz się od ziemi.”
„Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem.”
„Życie nie polega na tym, by mieć - chodzi raczej o to, by bardziej być.”
„Istnieje wiele rodzajów upośledzenia gorszych niż brak rąk i nóg – należy do nich strach. Nie można być człowiekiem szczęśliwym i spełnionym, jeśli strach paraliżuje nas, gdy tylko mamy podjąć ważną decyzję. Strach podcina skrzydła i nie pozwala nam w pełni wykorzystać naszego potencjału.”
„Jeśli sam nie doświadczasz cudu, bądź cudem dla innych!”
„Czasami jesteśmy już o włos od osiągnięcia wymarzonego celu, jednak w ostatniej chwili coś się nie udaje. To jednak nie powód, by się poddać. O porażce można mówić dopiero wtedy, gdy rezygnujemy z podjęcia kolejnej próby.”
„Upadnij siedem razy, wstań osiem!”

Foto
 • https://www1.cbn.com/cbnnews/us/2018/march/lsquo-witchcraft-is-very-real-rsquo-lsquo-limbless-evangelist-rsquo-nick-vujicic-responds-after-fierce-reaction-to-his-story-of-seeing-lsquo-demons-rsquo-in-his-hotel-room

wgarniturach

Autor artykułuRedakcja portalu01 lipca 2020, 08:56

Redakcja portalu

Daniel Gatner

Monika Nowotarska

Gabriel Gatner