Inspiracje na wakacje - Ameryka Centralna cz. 3

03 lutego 2020, 09:00

Fotorelacja z podróży do Ameryki Centralnej Moniki Nowotarskiej. Z Kostaryki do Nikaragui.
Inspiracje na wakacje - Ameryka Centralna cz. 3

Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński
KOSTARYKA - CIĄG DALSZY PODRÓŻY

Na zdjęciach kolejna z wysepek, najmniejsza Carenero island. Jej powierzchnia to mniej niż 1 km kw. Przy wybrzeżu znajduje się parę droższych Airbnb, a poza jedną plażą niewiele więcej można tu zobaczyć. Mimo wszystko warto wybrać się na wyspę chociaż na parę godzin, aby, przedzierając się pomiędzy palmami, poczuć się jak pirat przemierzający nieznany ląd.

Kostaryka

Monteverde, na północy kraju, to kolejne z miejsc, które odwiedziłyśmy na Kostaryce. Znaczy nic innego jak "Zielona Góra". Przez większość ludzi uważane jest za absolutny must do.
Niestety, wiąże się to z dużą ilością turystów i wysokimi cenami. Miasteczko w samo w sobie nie ma za wiele do zaoferowania, pełne jest sklepów z pamiątkami i hoteli. Na pewno nie doświadczycie tu miejscowego życia, tylko wielki przemysł turystyczny. Mimo tego natura jest naprawdę zapierająca dech w piersiach. Lasy deszczowe noszą tutaj nazwę cloud forest, ponieważ często chodzi się po nich “w chmurach”.
Drzewo fikus, jest jedyną bezpłatną atrakcją w Monteverde. Można wspiąć się po nim na sam szczyt i obserwować las deszczowy. Przyznam szczerze, że było to dość stresujące doświadczenie, ponieważ korzenie były śliskie, a miejsca w środku nie za wiele.

KostarykaKostaryka

NIKARAGUA

Naszym pierwszym przystankiem w Nikaragui była Managua. Jednak jak większość stolic w Ameryce Centralnej nie jest to miejsce do którego warto zawitać na dłużej.
Dlatego kolejnym naszym punktem był León, miasto gdzie zrodziła się rewolucja w 1979 roku. Jednak nawet w teraźniejszych czasach w 2018 roku, gdy prezydent podniósł składki na emeryturę i ubezpieczenie, ludzie wyszli na ulicę, a w zamieszkach zginęło około 200 osób. Skutków tego wydarzenia nie dało się odczuć w kwestiach bezpieczeństwa, natomiast widać je było wyraźnie w kondycji gospodarki.

Dach katedry w León, Nikaragua

NikaraguaNikaragua

León jest miastem studenckim, w związku z tym można tu spotkać wiele młodych ludzi.

NakaraguaNakaragua

Relacja: Monika Nowotarskawgarniturach

Autor artykułuMonika Nowotarska03 lutego 2020, 09:00

słuchaj na Spotify

Redakcja portalu

Daniel Gatner

Monika Nowotarska

Gabriel Gatner