Elegancki mężczyzna w szalu. Jak najbardziej.

29 października 2018, 13:55

Jesień w pełni, a to ulubiona pora roku w świecie mody męskiej. Dlaczego? Bo wtedy mężczyzna może pokazać całemu światu zasobność swojej garderoby, od skarpetek po okrycie wierzchnie oraz dodatki których nie nosimy latem. Jednym z nich jest szal.
Elegancki mężczyzna w szalu. Jak najbardziej.

W słotne, jesienne dni dodatek w postaci eleganckiego szala, będzie jak znalazł. Przede wszystkim ochroni nas od zimna, dając poczucie przyjemnego ciepła, a także sprawi że będziemy wyglądali naprawdę stylowo.

Jak wiążemy szal?


  • Wiązanie paryskie (ang. The Parisian Scarf Knot)

Najbardziej klasyczne, eleganckie i popularne zarazem. Składamy szal na pół, owijamy wokół szyi trzymając za powstałą w połowie pętlę, a następnie końcówki szala przeciskamy przez pętlę, dopasowując do obwodu szyi. Najlepiej wystąpi w tej roli krótki i średniej długości szal. To proste i najbardziej popularne wiązanie. Zobaczcie jak stylowo wyglądają w nim elegancy mężczyźni - George Clooney czy David Beckham:

szal elegancki mężczyzna

https://pl.pinterest.com/pin/463800461598334652/

szal elegancki mężczyzna

https://pl.pinterest.com/pin/125115695872575833/

szal elegancki mężczyzna

https://pl.pinterest.com/pin/404831453975262090/


  • Wiązanie typu The Toss (przez przerzucenie)


Jeden z prostszych sposobów noszenia szala, polegający na tym że zwyczajnie przerzucamy szalik przez szyję w ten sposób aby jedna końcówka była dłuższa od drugiej, po czym tę dłuższą zarzucamy swobodnie na plecy.

szal elegancki mężczyzna

https://www.zalando.pl/tommy-hilfiger-scarf-szal-to152g02w-k11.html?zoom=true

  • Wiązanie typu Once around (przez jedno zawinięcie)


Proste, wygodne i przyjemne wiązanie dla nieco mniej wymagających. Narzucamy szal na szyję w ten sposób, aby jedna końcówka była wyraźnie dłuższa od drugiej, po czym dłuższą końcówkę owijamy raz wokół szyi.

szal elegancki mężczyzna

https://pl.pinterest.com/pin/515873332312329535/

szal elegancki mężczyzna

https://www.zalando.pl/kiomi-szal-blue-k4452ga05-a12.html?zoom=true


  • Wiązanie typu Twice around (przez podwójne zawinięcie)

Bardzo swobodny sposób wiązania raczej dłuższego szala, pasujący do codziennych stylizacji, z t-shirtem czy jeansami na bardzo chłodne dni. Wiążemy tak jak once around z tą różnicą, że dłuższą końcówkę zawijamy po raz drugi wokół szyi.

szal elegancki mężczyzna

https://www.zalando.pl/tommy-hilfiger-pima-scarf-szal-to152g02v-c12.html?zoom=true


  • Wiązanie typu All Around

Zawiązujemy szal wokół szyi w ten sposób, że przerzucamy go przez szyję pozostawiając zdecydowanie krótszą końcówkę na wysokości łopatki po czym dłuższą końcówkę owijamy tyle razy wokoło szyi na ile starczy nam jej długość, do momentu uzyskania efektu pierścienia wokół szyi.

szal elegancki mężczyzna

https://www.stylebeans.com/wp-content/uploads/2015/08/Fabulous-Old-Man-Fashion-Looks-7.jpg


  • Wiązanie typu ang. Drape

Na koniec najprostszy sposób noszenia szala, nie wymagający znajomości żadnych skomplikowanych technik wiązania. Polega na tym, że przerzucamy szalik przez szyję i pozwalamy jego końcom swobodnie ułożyć się wzdłuż krawędzi płaszcza czy marynarki. Styl dla mężczyzn chcących wyeksponować szal jako elegancki dodatek a nie jako akcesorium służące do ogrzania szyi. Najlepiej sprawdzi się z krótkim lub średniej długości szalem. Zbyt długi szal sięgający poniżej linii pasa nie będzie się dobrze prezentował.

szal elegancki mężczyzna

https://pl.pinterest.com/pin/765119424170749755/

https://lookastic.com/men/looks/blazer-crew-neck-sweater-chinos/6490

szal elegancki mężczyzna

https://www.zalando.pl/calvin-klein-classic-scarf-szal-6ca54g000-c11.html

Materiał

Porządny szal, który ma nam dawać przyjemne ciepło musi być wykonany z naturalnego materiału. Najpopularniejszymi są bawełna, wełna, wełna z merynosów, kaszmir, jedwab, moher, alpaka. Szal wykonany z naturalnych tkanin poza wygodą noszenia i estetyką, doda nam poczucia pewności siebie, jest miły w noszeniu i będzie trwalszy w użytkowaniu. Odradzam zakup szalików wykonanych z materiałów syntetycznych jak akryl, poliester, poliamid. Materiały te są pochodną plastiku, zatem nic przyjemnego i na pewno nie zdrowego.

szal elegancki mężczyzna

https://www.zalando.pl/calvin-klein-classic-scarf-szal-blue-6ca54g000-k11.html

Z pewnością dobry gatunkowo szal, przewiązany na któryś z wyżej opisanych sposobów, doda nam szyku i zapewni świetne samopoczucie oraz stylowy wygląd. Elegancki mężczyzna w szalu? Oczywiście, że tak!


wgarniturach

Autor artykułuDaniel Gatner29 października 2018, 13:55

Redakcja portalu

Daniel Gatner

Kamila Sowa

Monika Nowotarska